Warszawa miasto dla ludzi

Festiwal światła Łódź 2013

W Łodzi w ostatni weekend odbywał się Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light. Move. Festival 2013. Przez trzy kolejne wieczory na fasadach budynków przy PLacu Wolności (to centralnym plac Łodzi, ten z pomnikiem Kościuszki) były wyświetlane gigantyczne artystyczne prezentacje multimedialne: 3D mapping i 2D mapping.Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła 2013

Na budynkach Muzeum Etnograficznego, kościoła św. Ducha i Archiwum były kolejno wyświetlane kilkuminutowe wideoanimacje z muzyką przygotowane przez artystów multimedialnych. Ten festiwal to zabawa architekturą, oswajanie przestrzeni publicznej, okazja do wyjścia z domu i spędzenia czasu na mieście bezpłatnie, razem z tysiącami innych ludzi.

Autorem wydarzenia była fundacja Lux Pro Monumentis, która wyjaśnia, że chce dać mieszkańcom miasta, turystom, a także władzom szansę zobaczenia wartości przestrzeni miejskich przy użyciu światła. Celem jest zmiana postrzegania miasta i zmiana wizerunku miasta, a wydarzenie ma charakter kulturowy i twórczy, ma wzmacniać poczucie tożsamości Łodzian i edukować w zakresie wartości zabudowy miejskiej.

I chyba się udało, bo przez trzy kolejne wieczory centrum Łodzi było pełne ludzi, miasto wyglądało jak podczas Nocy Muzeów. I to pomimo chłodu. Ludzie podziwiali prezentacje popijając napoje ze streetbarów, poznawali swoje miasto, a po skończonych pokazach bili brawo, więc chyba byli zadowoleni.
Tu możecie obejrzeć zdjęcia i filmy: YOUTUBE

A tu jest GALERIA

Materiały foto pochodzą ze strony Organizatora „Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła”, czyli Fundacji „Lux Pro Monumentis”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kod Captcha * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Nasza akcja na fejsie
Warszawa bez reklam!