Warszawa miasto dla ludzi

Kultowe Dobranocki klapniętą ulicę mają

Jana Pawła pustoszeje, a mogłaby tętnić życiem. Niestety spółdzielnia problemu nie rozumie, dobijając czynszami te sklepy, które ściągając w okolicę najwięcej klientów napędzają ich innym sklepom. Oto krótka historia Kultowych Dobranocek, które żeby przeżyć, muszą gnieździć się na zapleczu.

Sklep Kultowe Dobranocki sam jest kultową instytucją i mógłby stać się punktem orientacyjnym okolicy, jej landmarkiem. Problem w tym, że tego typu sklep co prawda dodaje uroku, regeneruje całą okolicę i ściąga do niej ludzi, ale zarobić na drogi lokal to raczej nie zarobi, bo to nie jest tego typu branża. Dlatego musiał się wprowadzić do lokalu na zapleczu Jana Pawła, z wejściem od podwórza – tam taniej. W wielu miastach taki magnes dostałby lokal od frontu za darmo, żeby tylko przykuwać ludzi do ulicy i w ten sposób podnosić atrakcyjność sąsiednich lokali, ergo podnosić ich czynsze. Ale nie w Wawie.

Tutaj Wojskowa Agencja Mieszkaniowa – bo ona jest właścicielem lokali w okolicy – ma swój sposób na zarządzanie lokalami. Można go streścić krótko i po wojskowemu: kto da więcej ten dostaje lokal, a reszta won. W ten sposób aleja Jana Pawła na odcinku między Elektoralną a Solidarności jest zarzynana, wokół widać głównie tramwaje i samochody, a piesi wyemigrowali do Arkadii. Za parę lat zrobi się tu tak pusto, że nawet banki nie będą zainteresowane wynajmem powierzchni w tym miejscu, a wówczas czynsze polecą na łeb na szyję. Pewnie wtedy wojskowi eksperci będą się zastanawiać jak to się mogło stać i winą obarczą galerie handlowe.

Co to są te Kultowe Dobranocki?
Kilka lat temu Uszatek, Bolek i Lolek, Koziołek Matołek i cała załoga znana z dobranocek znalazły w Warszawie swoje miejsce. W sklepie można kupić pluszowe wersje postaci, książki i gadżety, oraz napić się kawy i tego wszystkiego co piją bohaterowie filmów animowanych.

Kultowe Dobranocki – sklep i kawiarnia, ul. Ogrodowa 1a Warszawa, czynne: pon.-pt.: 10:00-19:00 sob.: 10:00-15:00

3 odpowiedzi na „Kultowe Dobranocki klapniętą ulicę mają

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kod Captcha * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Nasza akcja na fejsie
Warszawa bez reklam!