Warszawa miasto dla ludzi

Odsłońmy Rotundę!

Napisaliśmy list do prezesa PKO BP. Żeby zdjął reklamę. Nie byle jaką, bo największą w Polsce. I w dodatku z Rotundy i z biurowca przy Marszałkowskiej. Czekamy na efekty.

Ścisłe centrum Warszawy, wychodzisz z metra, a tu nad głowami od lat górują szmaty reklamowe jak z horroru. Zasłaniają dwa znane budynki, oba są własnością PKO BP. Jeden z nich, Rotunda, to ikona miasta, perła polskiego socmodernizmu. I ta ikona regularnie znika za reklamami, które same są ikonami chaosu.

Szmata na RotundzieSzmata  na Roundzie 2

W ostatnich latach narasta zainteresowanie wyglądem Warszawy i jakością wspólnego dobra jakim jest przestrzeń publiczna. Wielkoformatowe reklamy są estetycznym przekleństwem Warszawy, coraz bardziej irytują mieszkańców, mobilizują media do krytycznych wypowiedzi o właścicielu budynku i reklamodawcy. W efekcie w ostatnim czasie wzbudzają niechęć społeczną zamiast sympatii. Może więc PKO BP zrezygnuje z tych reklam, bo od dłuższego czasu ich efekt jest odwrotny niż zamierzony?

Szmata PKO na MarszałkowskiejSzmata na Roundzie 3

Spróbujmy coś z tym zrobić! Wysłaliśmy list do Samego Prezesa Banku z prośbą o niezaśmiecanie przestrzeni miasta. Jednak to może nie wystarczyć. Dlatego prosimy Was o wsparcie. Poprzyjcie naszą prośbę i wysyłajcie maile do PKO BP. W końcu jest to bank, który szczyci się tym, że jest ponoć odpowiedzialny społecznie.

Kliknij tutaj, aby wysłać list

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kod Captcha * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Nasza akcja na fejsie
Warszawa bez reklam!