Warszawa miasto dla ludzi

Co wolno wojewodzie…

Jacek Kozłowski, Wojewoda Mazowsza odpowiada na nasze maile: banner reklamowy zostaje. My opowiadamy: maili będzie jeszcze więcej.
szmata wojewody nadal wisi
Jak do wielu z Was, do nas też dotarła odpowiedź Wojewody na nasz wniosek w sprawie zdjęcia banneru z ogrodzenia przy pl. Bankowym. W oficjalnym piśmie powiadomił nas, że zdania nie zmieni, banner jest legalny, a poza tym jego zdaniem wcale nie zaśmieca przestrzeni publicznej. Odpowiedź jest nie tyle zaskakująca, co oburzająca. Urząd, który powinien świecić przykładem i brać przykład z innych urzędów, które wykazują się dziś wrażliwością na kwestie estetyki przestrzeni miejskiej, sam staje się przedmiotem krytyki za zwiększanie chaosu w Warszawie, a nawet przedmiotem drwin. Wojewoda myśli, że wywieszając szmatę na płocie godnie uczcił rocznicę. Nie widzi, że zachował się tandeciarsko jak prowincjonalny wulkanizator albo właściciel baru „obiady tanio.” Jego bazarowe poczucie estetyki, bylejakość, odstawanie od tego, co od dawna postulują NGOsy i media oraz niezrozumienie czym powinien być urząd niedługo będą stanowiły przysłowiowy symbol zacofania polskich urzędów. Polska poszła do przodu, a urząd jest tam, gdzie był.

Wojewoda poszedł w zaparte, ale my nie odpuszczamy. Nasza akcja mejlowania nie zakończyła się. Jedziemy dalej!

Pomóżcie nam przekonać Wojewodę. Wysyłajcie maile np. o takiej treści:

Szanowny Panie Wojewodo,
Przyłączam się do prośby o zdjęcie banneru reklamowego z siedziby władz województwa przy placu Bankowym. Jego obecność przyczynia się do pogłębienia chaosu estetycznego Warszawy, stanowi przykry symbol braku odpowiedzialności za wspólne dobro jakim jest nasza przestrzeń publiczna. Wywieszanie banerów jest szkodliwe społecznie, przyczynia się do zwiększenia chaosu estetycznego w przestrzeni publicznej Warszawy, która i bez tego jest pełna kakofonii. Niekomercyjny charakter treści w niczym nie zmienia faktu, że baner ten stanowi przejaw braku poszanowania dla przestrzeni publicznej Warszawy, dla estetyki miasta.

Uprzejmie proszę o niezwłoczne zdjęcie banneru.
Pozdrawiam serdecznie,
(imię i nazwisko)

Maile ślijcie na adres:
Wojewoda Mazowiecki wojewoda@mazowieckie.pl
oraz
Oddział Współpracy Społeczno-Samorządowej Biura Wojewody mkaraczewska@mazowieckie.pl

A tu pozdrowienia dla Pana Wojewody Jacka Kozłowskiego od jego estetycznych pobratymców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kod Captcha * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Nasza akcja na fejsie
Warszawa bez reklam!