Warszawa miasto dla ludzi

Debata: Warszawiacy do planów!

W ten czwartek (16 stycznia 2014) o godz. 18tej razem z Państwemmiastem organizujemy debatę poświęconą powstającemu planowi zagospodarowania obszaru wokół Osi Saskiej. A na tym obszarze znajdują się m.in. Plac Piłsudskiego, Ogród Saski, fragment Marszałkowskiej, Plac Żelaznej Bramy, fragment Al. Jana Pawła II, Plac Bankowy, Plac Teatralny, Senatorska, fragment Krakowskiego Przedmieścia. Ważny obszar? No właśnie.

os
Plan Miejscowy to niemal konstytucja tego obszaru. Od niego zależy czy będą tu nowe wieżowce, czy place będą zabudowane albo czy będą parkingami, czy powstaną nowe ulice, a jeśli tak to którędy zostaną poprowadzone.
Dla nas jest niezwykle ważne nie tylko aby te rozstrzygnięcia zapadły w sensowny sposób, ale i żeby NGOsy i zwykli mieszkańcy nie czuli sie jak piąte koło u wozu w procesie powstawania planu najważniejsze części Warszawy.

Czego oczekujemy od tego terenu? Pomysły, zagrożenia i szanse.
Jakie jest znaczenie partycypacji społecznej w procesie powstawania planów miejscowych? Czy Urząd Miasta jest otwarty na udział mieszkańców w powstawaniu tego planu?

PRZYCHODŹCIE
Miejsce debaty: PAŃSTWOMIASTO, ul. Wł. Andersa 29 (sala na górze), czwartek 16 stycznia 2014, godz. 18.

Więcej o tym planie na stronie, którą założyliśmy specjalnie w tym celu: os-saska.waw.pl

2 odpowiedzi na „Debata: Warszawiacy do planów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kod Captcha * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Nasza akcja na fejsie
Warszawa bez reklam!