Warszawa miasto dla ludzi

Festiwal światła Łódź 2013

W Łodzi w ostatni weekend odbywał się Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light. Move. Festival 2013. Przez trzy kolejne wieczory na fasadach budynków przy PLacu Wolności (to centralnym plac Łodzi, ten z pomnikiem Kościuszki) były wyświetlane gigantyczne artystyczne prezentacje multimedialne: 3D mapping i 2D mapping.Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła 2013

Na budynkach Muzeum Etnograficznego, kościoła św. Ducha i Archiwum były kolejno wyświetlane kilkuminutowe wideoanimacje z muzyką przygotowane przez artystów multimedialnych. Ten festiwal to zabawa architekturą, oswajanie przestrzeni publicznej, okazja do wyjścia z domu i spędzenia czasu na mieście bezpłatnie, razem z tysiącami innych ludzi.

Autorem wydarzenia była fundacja Lux Pro Monumentis, która wyjaśnia, że chce dać mieszkańcom miasta, turystom, a także władzom szansę zobaczenia wartości przestrzeni miejskich przy użyciu światła. Celem jest zmiana postrzegania miasta i zmiana wizerunku miasta, a wydarzenie ma charakter kulturowy i twórczy, ma wzmacniać poczucie tożsamości Łodzian i edukować w zakresie wartości zabudowy miejskiej.

I chyba się udało, bo przez trzy kolejne wieczory centrum Łodzi było pełne ludzi, miasto wyglądało jak podczas Nocy Muzeów. I to pomimo chłodu. Ludzie podziwiali prezentacje popijając napoje ze streetbarów, poznawali swoje miasto, a po skończonych pokazach bili brawo, więc chyba byli zadowoleni.
Tu możecie obejrzeć zdjęcia i filmy: YOUTUBE

A tu jest GALERIA

Materiały foto pochodzą ze strony Organizatora „Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła”, czyli Fundacji „Lux Pro Monumentis”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kod Captcha * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Nasza akcja na fejsie
Warszawa bez reklam!