Warszawa miasto dla ludzi

Konsultacje tajne przez poufne

Urząd miasta ogłosił w stołecznej prasie konsultacje ws. mostu Krasińskiego. Zapowiada się, że zamiast konsultacji będzie farsa.

wizka projektu mostu Krasińskiego (za: siskom.waw.pl)

wizka projektu mostu Krasińskiego (za: siskom.waw.pl)

Temat jest gorący zarówno na Żoliborzu pełnym przeciwników mostu, jak i na Targówku, gdzie dominują jego zwolennicy. Pierwsze spotkanie, które odbędzie się w najbliższy piątek ochrzczono „Okrągłym Stołem”. Ma być poważna dyskusja nad wypracowaniem zasad i zakresu dalszego konsultowania projektu mostu.

I byłoby fajnie, gdyby nie to, że to mega ważne spotkanie, decydujące o całej nadchodzącej dyskusji ws. mostu, odbędzie się w zaciszu gabinetów władzy, za zamkniętymi drzwiami.

Żeby nie było, mamy to na piśmie! Otrzymaliśmy odpowiedź od Centrum Komunikacji Społecznej na pytanie o planowany przebieg posiedzenia okrągłego stołu. CKS poinformowało nas, że nie dość, że weźmie w nim udział bardzo wąska grupka wybranych przez urząd organizacji i osób zainteresowanych sprawą mostu, to na salę nie zostaną wpuszczeni ludzie spoza krótkiej listy starannie wyselekcjonowanych uczestników. Na przykład obserwatorzy. Władza będzie sobie decydować z kilkoma wybrańcami, a całej reszcie rzuci na odczepne ochłap w postaci protokołu posiedzenia.

Oto open government w warszawskim wydaniu: ustawka za zamkniętymi drzwiami. Hannie Gronkiewicz-Waltz gratulujemy dobrego samopoczucia.

PS. Na pytanie w którym miejscu i o jakiej godzinie odbędzie się spotkanie nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Treść listu, który otrzymaliśmy z CKS:

Szanowny Panie,
w odpowiedzi na maila przesłanego na adres sekretariatu Centrum Komunikacji Społecznej w dniu 05.12.2015 r. informuję, że grudniu b.r. Urząd m.st. Warszawy rozpoczął proces przygotowawczy do przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie mostu Krasińskiego.

Pierwszym etapem tego procesu jest zorganizowanie spotkań w ramach tzw. okrągłego stołu. Do udziału w posiedzeniach okrągłego stołu zostali zaproszeni reprezentanci biur i jednostek miejskich zaangażowanych w temat oraz reprezentanci grup mieszkańców wskazani przez Zarządy trzech dzielnic: Pragi-Północ, Targówka oraz Żoliborza. Łącznie w pierwszym posiedzeniu udział weźmie około 35 osób.

Celem okrągłego stołu jest m.in. uzgodnienie przedmiotu, formy i przebiegu konsultacji społecznych dotyczących inwestycji tak, aby mieszkańcy mogli wypowiedzieć swoje opinie w oparciu o rzetelne informacje.

Pierwsze spotkanie okrągłego stołu nie jest otwarte dla obserwatorów.

O przebiegu obrad oraz podjętych przez okrągły stół decyzjach dotyczących konsultacji będziemy informować na bieżąco.

z wyrazami szacunku,
Anna Biernat


Anna Biernat
Koordynator projektu
URZĄD M.ST. WARSZAWY
Centrum Komunikacji Społecznej (CK)
Wydział Konsultacji Społecznych i Partycypacji
ul. Senatorska 27, pokój 112, 00-099 Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kod Captcha * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Nasza akcja na fejsie
Warszawa bez reklam!