Warszawa miasto dla ludzi

List otwarty ws. Ogrodu Krasińskich

Z zaniepokojeniem obserwujemy postępującą brutalizację debaty publicznej, która od kilku miesięcy eskaluje w coraz ostrzejszych działaniach nieformalnej grupy zwanej Obrońcami Drzew z Ogrodu Krasińskich, ostatnio występującej pn. Zielona Moc. Jej działania opierają się na populiźmie, krzyku i mowie nienawiści. Co bardzo niepokojące, ostatnio przerodziły się w akt wandalizmu.

3_sciezki_palac_600

Celem tej grupy jest narzucenie swojej opinii za wszelką cenę i zastraszenie metodą agresji osób i podmiotów mających inne zdanie. Nie godzimy się na to. Reguły debaty publicznej powinny opierać się na wzajemnym szacunku stron i chęci dojścia do kompromisu. Nie na krzyku, wygrażaniu i wandalizmie.

Naszym zdaniem działania populistów są szkodliwe dla Śródmieścia i całej Warszawy. Uleganie presji nielicznej grupki tych, którzy głośno krzyczą jest ze wszech miar złe. Doprowadza do postępującej radykalizacji grup już i tak radykalnych i wyklucza z debaty publicznej osoby umiarkowane, które też przecież mają prawo być wysłuchane.

Nie możemy się zgodzić na agresję w debacie publicznej. Chcemy, aby dyskusja nad przestrzenią publiczną miasta była oparta na kompromisie, a nie na uleganiu radykalizmowi i agresji.

Odnośnie prac modernizacyjnych w Ogrodzie Krasińskich postulujemy dalsze, konsekwentne stosowanie procedur i doprowadzenie do końca rozpoczętych prac. Podkreślamy, że dobro przestrzeni publicznej Warszawy wymaga nie tylko dbałości o zieleń, ale również o ludzi i ich bezpieczeństwo osobiste, o dziedzictwo kulturowe, o estetykę i walory architektoniczne, w tym widokowe.

2 odpowiedzi na „List otwarty ws. Ogrodu Krasińskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kod Captcha * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Nasza akcja na fejsie
Warszawa bez reklam!