Warszawa miasto dla ludzi

Nasza Droga Skarpa

Za nami dziesiątki lat mówienia o Alei na Skarpie, zaklęć o wielkiej randze sprawy, zapewnień o poparciu. Bez efektu. Teraz rusza reedycja pomysłu, tym razem pod nazwą Warszawska Droga Kultury. Może pod tą nazwą idea będzie miała większe szczęście.
Pamiętacie tekst o próbie wskrzeszenia idei Alei na Sakrpie? Inicjator akcji Artur Filip nie składa broni. Właśnie rozpoczyna się kolejna próba, tym razem pod nazwą „Warszawska Droga Kultury”. Nowością jest zaangażowanie w sprawę instytucji kulturalnych, które mają siedzibę na Skarpie i usiłują powołać koalicję na rzecz stworzenia alei – drogi, która biegnąc koroną skarpy spinałaby te instytucje w jeden szlak.

Idea stworzenia Alei na Skarpie sięga czasów I Wojny Światowej, a więc niedługo będziemy obchodzili jej stulecie. W Międzywojniu była stałym postulatem urbanistów i architektów. W PRL doczekała się cząstkowej realizacji – powstały dwie kładki, kawałek chodnika i tabliczki z napisem „Aleja na Skarpie”. W III RP temat był przypominany wielokrotnie jako przykład nigdy nie zrealizowanych idei i rozpoczętych, lecz nie dokończonych prac. Czy tym razem akcja zakończy się powodzeniem?

Niniejszym Skarpę otaczamy naszą troską i bierzemy

za nią odpowiedzialność. Nie zawłaszczmy jej, poczuwamy

się tylko do bycia jej gospodarzami!

(z deklaracji partnerskiej Warszawskiej Drogi Kultury)

W środę o godz. 16. w Pałacu Kultury odbędzie się spotkanie, którego gospodarzem będzie Przewodnicząca Rady Miasta Stołecznego p. Ewa Malinowska-Grupińska. Celem spotkania ma być pchnięcie spraw do przodu.

Warszawska Droga Kultury, 16 listopada 2011 r., godzina 16.00, Pałac Kultury i Nauki, IV p., Sala Rudniewa

fot. Wikipedia

Jedna odpowiedź na „Nasza Droga Skarpa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kod Captcha * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Nasza akcja na fejsie
Warszawa bez reklam!