Warszawa miasto dla ludzi

Odsłońmy Rotundę!

Napisaliśmy list do prezesa PKO BP. Żeby zdjął reklamę. Nie byle jaką, bo największą w Polsce. I w dodatku z Rotundy i z biurowca przy Marszałkowskiej. Czekamy na efekty.

Ścisłe centrum Warszawy, wychodzisz z metra, a tu nad głowami od lat górują szmaty reklamowe jak z horroru. Zasłaniają dwa znane budynki, oba są własnością PKO BP. Jeden z nich, Rotunda, to ikona miasta, perła polskiego socmodernizmu. I ta ikona regularnie znika za reklamami, które same są ikonami chaosu.

Szmata na RotundzieSzmata  na Roundzie 2

W ostatnich latach narasta zainteresowanie wyglądem Warszawy i jakością wspólnego dobra jakim jest przestrzeń publiczna. Wielkoformatowe reklamy są estetycznym przekleństwem Warszawy, coraz bardziej irytują mieszkańców, mobilizują media do krytycznych wypowiedzi o właścicielu budynku i reklamodawcy. W efekcie w ostatnim czasie wzbudzają niechęć społeczną zamiast sympatii. Może więc PKO BP zrezygnuje z tych reklam, bo od dłuższego czasu ich efekt jest odwrotny niż zamierzony?

Szmata PKO na MarszałkowskiejSzmata na Roundzie 3

Spróbujmy coś z tym zrobić! Wysłaliśmy list do Samego Prezesa Banku z prośbą o niezaśmiecanie przestrzeni miasta. Jednak to może nie wystarczyć. Dlatego prosimy Was o wsparcie. Poprzyjcie naszą prośbę i wysyłajcie maile do PKO BP. W końcu jest to bank, który szczyci się tym, że jest ponoć odpowiedzialny społecznie.

Kliknij tutaj, aby wysłać list

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kod Captcha * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Nasza akcja na fejsie
Warszawa bez reklam!