Warszawa miasto dla ludzi

Rada Warszawy ureguluje konsultacje

Na początku przyszłego roku radni mają przyjąć uchwałę regulującą warszawskie konsultacje społeczne. Jej projekt jest właśnie konsultowany. Społeczeństwo może się z nim zapoznać na stronach internetowych urzędu miastado połowy grudnia.

konsultacje spoleczne

Konsultacje społeczne – CC-by: Ministerstwo Spraw ZagranicznychKonsultowanie konsultacji to bardzo ważne wydarzenie dla demokracji lokalnej w naszym mieście. Udział warszawiaków we współdecydowaniu o swoim otoczeniu ma wreszcie szansę stanąć na dobrym gruncie prawnym. Że uchwała regulująca stołeczne konsultacje jest potrzebna, nie ulega wątpliwości. Dotąd wszelki dialog władzy z mieszkańcami był nieformalny, przez co często prowizoryczny i nieprzynoszący zbyt dobrych efektów. Dzięki uchwale konsultacyjnej ramy partycypacji mogą nabrać większego znaczenia. W praktyce urzędnicy, którzy głos społeczny traktują dziś po macoszemu lub ordynarnie ignorują, będą musieli wziąć go pod uwagę, bo zmusi ich do tego nowe prawo.

Konsultacje trwają do 16 grudnia 2012 r. W tym czasie uwagi i wnioski można zgłaszać poprzez Warszawską Platformę Konsultacji Społecznych www.konsultacje.um.warszawa.pl , mailowo na adres: konsultacje@um.warszawa.pl oraz w formie listownej do Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, ul. Senatorska 27, 00-099 Warszawa.
W każdy wtorek (w godz. 10:00-12:00 w Centrum Komunikacji Społecznej) i czwartek (w godz. 17:00-19:00 w Warsztacie pl. Konstytucji 4) zapraszamy na punkt konsultacyjny. Będzie na nim można porozmawiać z urzędnikami odpowiedzialnymi za przygotowanie uchwały, a także zgłosić uwagi.
Zapraszamy również na spotkania konsultacyjne 4 grudnia (wtorek) o godz. 17.30 i 12 grudnia (środa) o godz. 18.00 w Warsztacie przy pl. Konstytucji 4.
Więcej informacji o trwających konsultacjach

O tym dlaczego konsultacje społeczne są ważne pisaliśmy w tym tekście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kod Captcha * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Nasza akcja na fejsie
Warszawa bez reklam!