Warszawa miasto dla ludzi

Wstyd, szanowne Panie! [AKTUALIZACJA]

Banery reklamowe wywieszają nie tylko komercyjni wywieszacze. Niestety zacni i prospołeczni również. Administracja publiczna też. Postanowiliśmy się tym zająć, bo panuje dość powszechne przekonanie, że przyczyną wywieszania reklamowych szmat jest po prostu żądza pieniądza. Naszym zdaniem niekoniecznie. Prawdziwą przyczyną jest brak świadomości estetycznej i wspólnotowej. Jest on wspólny dla komercyjnych i niekomercyjnych wywieszaczy reklam. Trzeba to zmieniać.

Baner Kongresu Kobiet na pl. Zbawiciela

Oto Kongres Kobiet – słynne stowarzyszenie, z wieloma sławnymi członkiniami. Na balkonie swojej siedziby przy pl. Zbawiciela Kongres wywiesił paskudny baner reklamujący swój majowy event. Postanowiliśmy poprosić grzecznie żeby Panie zdjęły ten banner. Interweniowaliśmy mailowo – zero odpowiedzi. Interweniowaliśmy telefonicznie w biurze – nikt nie podnosił słuchawki. Zadzwoniliśmy do rzeczniczki prasowej p. Doroty Warakomskiej – nie odebrała i nie oddzwoniła. Po paru dniach mikrosukces – mailem przyszła odpowiedź z biura Kongresu, że się zastanowią. Super. Podziękowaliśmy za odpowiedź. Po kilku dniach znowu spytaliśmy czy już coś wiadomo. Znowu odczekaliśmy parę dni i nic. Zero odpowiedzi. Olały nas. Trwało to dwa tygodnie. Wstyd, szanowne Panie!

Powinnyście wiedzieć, że wywieszanie szmat reklamowych to:

1. pogarszanie estetyki miasta. Zalew reklam skutecznie zohydza Warszawę, powoduje, że jej przestrzeń publiczna jest pstrokata i chaotyczna jak wysypisko śmieci.

2. ostentacyjny brak współodpowiedzialności za wspólne dobro jakim jest przestrzeń publiczna. Kiedy media trąbią o zalewie reklam w przestrzeni, o trudnych i uciążliwych próbach opanowania chaosu reklamowego i zalewu kiczu wywieszanie takich reklam to gest Kozakiewicza w kierunku wszystkich, którzy dokładają starań aby wspólna przestrzeń była ogarnięta i rzeczywiście wspólna. To brak szacunku dla współmieszkańców i pokazywanie im, że nic nie obchodzą wywieszacza.

3. obciach dla wywieszacza. Wywieszacze szmat reklamowych myślą, że robią sobie reklamę. Nie wiedzą, że tak naprawdę robią sobie antyreklamę. Budują w ten sposób image swojej organizacji jako anachronicznej, prostackiej i grajdołkowej.

Dlatego po nieudanej próbie załatwienia sprawy bez robienia Kongresowi wstydu robimy następny krok. Prosimy wszystkich czytających niniejszy tekst, aby tak jak my wysłali do Kongresu Kobiet krótkiego maila, np. takiej treści:

Szanowne Panie ze stowarzyszenia Kongres Kobiet,

Przyłączam się do prośby o zdjęcie banneru reklamowego z balkonu przy placu Zbawiciela. Jego obecność przyczynia się do pogłębienia chaosu estetycznego Warszawy, stanowi przykry symbol braku odpowiedzialności za wspólne dobro jakim jest nasza przestrzeń publiczna, a dla Kongresu Kobiet jest niezamierzoną antyreklamą rujnującą obraz Waszego Stowarzyszenia jako nowoczesnej, postępowej i odpowiedzialnej organizacji.
Zamieńcie wstyd na powód do dumy i zdejmijcie ten banner jak najszybciej.
Pozdrawiam serdecznie,
(imię i nazwisko)

Adresy, na które trzeba wysłać maila:
biuro@kongreskobiet.pl
Dorota Warakomska, rzeczniczka Kongresu Kobiet: dwarakomska@kongreskobiet.pl

Z Panią rzeczniczką można porozmawiać osobiście pod numerem telefonu:
+48 666 020 599

Pomóżcie nam zawstydzić Kongres Kobiet! Skoro inaczej się nie dało, to może w ten sposób razem oczyścimy Warszawę!

[AKTUALIZACJA]

Po niespełna połowie dnia akcji otrzymaliśmy odpowiedź od Kongresu Kobiet. Baner został zdjęty. Dziękujemy wszystkim za pomoc. Jak widać razem możemy zdziałać więcej.

iposprawie

[/]

PS: W kolejce czeka już następny delikwent. Dwa dni temu wysłaliśmy do niego grzecznego maila i czekamy na odpowiedź. Na razie nic nie dostaliśmy. Ale jeszcze trochę poczekamy, może ktoś był zawalony robotą. Jeśli jej nie dostaniemy w ciągu tygodnia, to przypomnimy się, a jeśli dalej będzie olewał to znowu poprosimy poprosimy Was o pomoc.

3 odpowiedzi na „Wstyd, szanowne Panie! [AKTUALIZACJA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kod Captcha * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Nasza akcja na fejsie
Warszawa bez reklam!