Warszawa miasto dla ludzi

Dość koszmarnych bud w Warszawie!

Tych bud jest bardzo, bardzo dużo. W samej Warszawie jest ich kilka tysięcy. I nie chodzi o budki na bazarach, bo bazar ma swoją specyfikę, ale o budy stojące na chodnikach.

Są wszędzie – na osiedlach mieszkaniowych, przy głównych ulicach, nawet w tak centralnych miejscach jak otoczenie Pałacu Kultury albo Plac Bankowy. Obskurne, byle jakie, bez toalety ani umywalki dla pracownika, wieczna prowizorka. Jest ich tak bardzo wiele, że już do nich przywykliśmy.Chodzi nam o zakaz umieszczania bud poza bazarami, ale równiez o nakaz umieszczania lokali usługowych w parterach budynków przy głównych ulicach. Tylko wzrost liczby tanich lokali spowoduje, że właściciele bud przeprowadzą się do normalnych lokali handlowych.

Mamy dość szpecących miasto prowizorycznych bud – koszmarków. W ich miejsce muszą pojawić się wreszcie normalne sklepy  – te w parterach budynków czy w pawilonach handlowych.W tym celu musimy działać razem:
– tworzyć galerię miejsc, w których straszą stołeczne budy
– składać uwagi i wnioski do planów miejscowych o stosowanie nakazów lokalizowania usług w parterach budynków i zakaz stawiania bud.

Zorka 5 – zgłoś się!
Tych bud są tysiące więc i zdjęć muszą być tysiące. Pomóż nam stworzyć galerię zdjęć, która unaoczni skalę problemu. Przyślij do nas zdjęcia bud ze swojej okolicy.
Weź Zorkię pięć i zrób kilka zdjęć!

Przyłączcie się do nas!  Polubcie nas na fejsie. Tylko razem będziemy mogli coś zdziałać. Żeby Warszawa była wreszcie porządnym miastem, nie prowizorką. Żebyśmy nie musieli więcej tego oglądać:

27 odpowiedzi na „Dość koszmarnych bud w Warszawie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kod Captcha * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Nasza akcja na fejsie
Warszawa bez reklam!